Czwartek, 11.14.2024, 9:39 AM
Witaj Gość | RSS Główna | Rejestracja | Wejdź
Moja witryna
Menu witryny

Kategorie sekcji
historia [56]
classic rock [195]
hard rock [74]
punk rock [84]
NWOBHM [12]
black metal [164]
death metal [64]
thrash metal [38]
gothic metal [14]
metal symfoiczny [5]
new metal [47]
groove metal [3]
doom metal [14]
progresja [15]
mroczne koncerty i festiwale [2]
recenzje [63]
power metal [17]
grunge [9]
Moja książka- black metal [3]

Statystyki

Ogółem online: 8
Gości: 8
Użytkowników: 0

Główna » 2014 » Lipiec » 5 » Witchmaster
9:29 PM
Witchmaster

Witchmaster- Zespół powstał w 1996 roku w Zielonej Górze z inicjatywy gitarzysty Krzysztofa Włodarskiego i basisty Tomasz "Reyasha" Rejka. Wkrótce potem do zespołu dołączył perkusista Witold "Vitold" Domański. Tego samego roku ukazało się pierwsze demo grupy pt. Thrash Or Die. Sześcioutwora kaseta została wydana przez sam zespół. W 1997 roku ukazało się drugie demo pt. No Peace At All wydane przez zespół. Na kasecie znalazły się utwory pochodzące z debiutanckiego dema, a także dwa nowe utwory: „Witchmaster (Ritual Sacrifice)" oraz „Morbid Death".

W 2000 roku na podstawie kontraktu z wytwórnią muzyczna Pagan Records ukazał się pierwszy album Witchmaster zatytułowany Violence & Blasphemy.

Przemoc i bluźnierstwo… Hell yes! Nasz rodzimy Witchmaster atakuje wszystko co zawiązane z wiadomą religią, i robi to w świetny sposób. "Violence And Blasphemy" wydana w 2000 roku narobiła sporo zamieszania. Krytyka oceniała płytę za niemal idealną dla każdego wyjadacza ostrego łojenia, nie tylko w instrumenty.

A więc, bez zbędnego owijania zgodnie z przesłaniem płyty czas przejść do tego co istotne. Krążek zawiera 16 kompozycji, jest niesamowicie brutalny pod względem treści, i właściwie nie wiem czy kiedykolwiek przed "Violence…" powstało równie bluźniercze dzieło. Sama muzyka nie zaskakuje jakimś novum w światku black/death/thrash metalu, jest to bowiem mieszanka Slayera, Sarcofago, i innych kapel owej maści. Wszystko to uzbrojone w treści wyklęte przez naszego ojca któryś jest w Toruniu daje niesamowitą mieszankę wybuchową.

„Violence And Blasphemy" tryska brudem, riffy dziś już niespotykane, właściwie nikt nie gra tak jak Witchmaster! Prawdziwy oldschool metal, do tego posiadający jednego z najlepszych obecnie perkusistów świata, grającego na co dzień w Behemoth - Inferno. Wszystko jest tutaj tak jak na początku tworzenia się gatunku... a może esencją tego co najlepsze w metalu?

Wściekła muzyka, i dosadna warstwa tekstowa czyni metal najciekawszy, prosty w formie, i sprawiający, że nie da się podczas słuchania usiedzieć spokojnie. To wszystko posiada krążek Witchmastera „Violence And Blasphemy".

Materiał został nagrany w zielonogórskim Polysound Studio. Na wydawnictwie oprócz dziesięciu autorskich utworów znalazła się interpretacja "Ritual" z repertuaru brytyjskiej formacji Blasphemy. Dwa lata później ponownie nakładem Pagan Records ukazał się drugi album pt. Masochistic Devil Worship.

Album został nagrany 7 września oraz 22 i 23 listopada 2001 w Hertz Studio i wydany w marcu 2002 przez Pagan Records na kasecie, płycie kompaktowej i czerwonej płycie winylowej w limicie 300 egzemplarzy. Album zawiera covery Satanic Slut zespołu Sarcofago[hhttp://metal-nibyl.ucoz.pl/blog/sarcofago/2014-07-05-402] i Blasphemer zespołu Sodom[http://metal-nibyl.ucoz.pl/blog/sodom/2014-07-04-247], w sumie 16 utworów. Layout wykonał Łukasz Jaszak, logo zespołu Christophe Szpajdel, okładkę Geryon. Wkładka wydania kasetowego zawiera teksty ośmiu utworów.

Pierwsza wersja płyty została zarejestrowana w prywatnym studiu Macieja Niedzielskiego, znanego z występów w grupie Artrosis.

Artrosis to polski zespół muzyczny powstały w marcu 1995 roku w Zielonej Górze, początkowo grający gothic metal wraz z rozwojem grupy wyraźnie odznaczają się wpływy muzyki elektronicznej i industrialu.

Początkowo muzyka, mimo iż z instrumentami klawiszowymi i elektroniczną perkusją, opierała się w dużej mierze na ciężkim, gitarowym brzmieniu. Zespół na ogólnopolskiej scenie zadebiutował w 1996 roku, na trzeciej edycji festiwalu Castle Party. Muzyka coraz bardziej ewoluowała w stronę metalu gotyckiego, jednocześnie zespół rezygnował z ciężkich riffów na rzecz delikatnych dźwięków instrumentów klawiszowych.

W rok po debiucie scenicznym światło dzienne ujrzała pierwsza długogrająca płyta Artrosis – Ukryty wymiar. Płyta ta zebrała wiele pochlebnych recenzji. W 1998 roku nakładem Morbid Noizz Production ukazał się anglojęzyczny minialbum Hidden Dimension. Rok później anglojęzyczna wersja Ukrytego wymiaru (Hidden Dimension) ukazała się poza granicami Polski za sprawą wytwórni Hall of Sermon, której właścicielem jest Tilo Wolff z zespołu Lacrimosa.

W 1998 roku Artrosis powrócił z kolejnym albumem zatytułowanym W imię nocy. Brzmienie cięższe niż na debiutanckiej płycie, a mimo to bardzo delikatne i spokojne. Zespół ukazał się odmieniony i udowodnił, że nie zamierza spocząć na laurach, ich muzyka ciągle ewoluowała.

W 1999 roku zespół zadebiutował na kolejnym wielkim festiwalu – Metalmanii. Następnym krokiem w drodze do kariery było podpisanie kontraktu z wytwórnią Metal Mind oraz nowa płyta – Pośród kwiatów i cieni. Wydawnictwo to muzycznie zbliżone do debiutu zespołu, jednak ze względu na niewielkie zmiany personalne w składzie ukazuje kolejne, inne oblicze zespołu. Również i ta płyta została wydana w wersji anglojęzycznej (In the Flowers Shade). To wydawnictwo pozwala ostatecznie przypisać twórczość Artrosis do nurtu rocka gotyckiego. Również w 1999 roku Maciej Niedzielski założył grupę Umbra.

Rok 2000 obfitował dla zespołu w koncerty: trasa z brytyjską Anathemą, ponowny występ na Metalmanii, oraz na Castle Party w Bolkowie i występ wraz z Theatre of Tragedy. Poza tym nagrano koncert w studiu Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz wydano kasetę wideo Live in Kraków.

Rok 2001 był bardzo owocny dla zespołu, w przeciągu pół roku na sklepowych półkach pojawiło się aż sześć wydawnictw. Na pierwszy ogień poszedł album nagrany podczas koncertu w radiowym studiu Koncert w Trójce. Pojawiają się na nim znane już utwory lecz w specjalnych wersjach lub "unplugged". Znajdują się tam również utwory niegrane do tej pory przed publicznością. W lutym na rynku pojawiły się reedycje dwóch pierwszych albumów. Wszystkie utwory zostały nagrane na nowo, co zaowocowało nieporównywalnie lepszą jakością. Na płytach znajdują się również utwory bonusowe zagrane z udziałem perkusisty – Zbigniewa Promińskiego znanego z występów w formacji Behemoth[http://metal-nibyl.ucoz.pl/blog/behemoth_wstep/2014-07-05-424].

Kolejna płyta z roku 2001 to już całkiem nowa muzyka. Czwarty album zespołu zatytułowany Fetish oddala się muzycznie od dotychczasowego brzmienia. Pojawiają się liczne loopy, przestery, szumy. Płyta ta jest przesiąknięta elektroniką, lecz gitary nie tracą swojego znaczenia. Również śpiew uległ zmianie, nie zawsze jest już tak delikatny jak na poprzednich albumach, czego przykładem może być utwór "Zniewolona myśl". Artrosis nagrał również pierwszy w swojej karierze cover – "Mur" z repertuaru Pornografii. Wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku – Heavy Metal.

Piąta płyta długogrająca zatytułowana jest Melange i jest muzyczną kontynuacją poprzedniej – dużo elektroniki, niewiele tradycyjnego instrumentarium rockowo-metalowego. Zespół coraz bardziej oddalał się od tego do czego przyzwyczaił publiczność w pierwszych latach swojej kariery. Zespół pojawia się co roku na gotyckich festiwalach. Co roku również bierze udział w wielu trasach koncertowych, grając w całej Polsce. Wkrótce potem skład opuścił Marcin Pendowski, w którego miejsce został przyjęty Remigiusz "Remo" Mielczarek. Następnie Rafała Grunta zastąpił Krystian „MacKozer" Kozerawski, wówczas także członek zespołu Sacriversum. W 2005 roku zespół opuścił Maciej Niedzielski – jeden z liderów. Funkcję nowego klawiszowca objął Łukasz "Migdał" Migdalski związany poprzednio z zespołem Aion. Skład został poszerzony także o perkusistę - Konrada Biczaka.

Jednak Artrosis nie zaniechał grania i 9 października 2006 (początkowo planowana na 2 października) ukazała się płyta Con Trust z nowym składem i żywą perkusją. Przyniosła ona 10 nowych utworów. Do płyty nakręcono dwa teledyski – do utworów "Tym dla mnie jest" i "W półśnie". Po nagraniach skład opuścił Biczak, którego zastąpił Paweł "Świcol" Świca - w latach 2001–2006 perkusista zespołu Lombard.

Pod koniec 2010 roku w wyniku rozbieżności na tle artystycznym z zespołu odeszli: gitarzysta Krystian Kozerawski, klawiszowiec Łukasz Migdalski, basista Remigiusz Mielczarek oraz perkusista Paweł Świca. Tego samego roku muzycy powołali zespół pod nazwą Electric Chair. Jednakże wokalistka Artrosis Magdalena Stupkiewicz zaprzeczyła temu twierdząc, iż była to autopromocyjna insynuacja a instrumentaliści wiedzieli wcześniej o braku możliwości dalszej współpracy. W 2011 roku do zespołu Artrosis powrócił klawiszowiec Maciej Niedzielski oraz gitarzysta Rafał "Grunthell" Grunt. Z kolei stanowisko basisty objął Piotr "Gruby" Milczarek. Skład został poszerzony także o drugiego gitarzystę którym został Artur Tabor.

Początkowo anonsowany udział w nagraniach siódmego albumu gitarzysty Rafa Grunta, ostatecznie nie doszedł do skutku. Skład opuścił także Milczarek. 7 listopada 2011 roku ukazał się album Artrosis zatytułowany Imago. Po nagraniach z zespołu odszedł Tabor, którego zastąpił Grzegorz "Gregor" Piotrowsk. W międzyczasie skład uzupełnił także perkusista Janusz Jastrzębowski, były członek Closterkeller.

Wracając do Witchmaster... Jednakże materiał uległ zniszczeniu. Wydawnictwo zostało zarejestrowano ponownie w białostockim Hertz Studio.

W 2003 roku nakładem Time Before Time Records ukazała się kompilacja nagrań grupy pt. Satanikk Metal.

Wydawnictwo zawierało niepublikowane wcześniej nagrania oraz zapis koncertu w Rzeszowie. Również w 2003 roku w limitowanym nakładzie 333 egzemplarzy ukazał się na płycie gramofonowej minialbum pt. Sex, Drugs & Satan.

Grupa podpisała również kontrakt z wytwórnią muzyczna Agonia Records opiewający na wydanie trzech albumów oraz reedycje drugiego albumu grupy pt. Masochistic Devil Worship. Rok później ukazał się split album z grupą Adorior pt. Hater OF Fucking Humans. Tego samego roku ukazał się trzeci album grupy pt. Witchmaster. Wydawnictwo ukazało się nakładem wytwórni muzycznej Agonia Records. Na wydawnictwie oprócz dziesięciu autorskich utworów znalazła się interpretacja "Bloodlust" z repertuaru brytyjskiej formacji Venom.

W 2008 roku formacja odbyła krótką trasę koncertową w Polsce pod nazwą Witchmaster Over Poland Tour 2008. 10 kwietnia 2009 roku ukazał się czwarty album grupy pt. Trucizna[https://www.youtube.com/watch?v=LGq_A6zBj7k]. Nagrania zostały zarejestrowane pomiędzy 2007, a 2008 rokiem w Londynie w Anglii. Miksowanie i mastering odbył się w Screw Factory Studio w Dębicy w Polsce. W ramach promocji albumu grupa odbyła w Polsce trasę koncertową. Podczas występów Witchmaster poprzedziły takie grupy jak: Infernal War, Hetzer, Stillborn, Halucynogen, Excidium i MasseMord. W maju tego samego roku ukazał się minialbum pt. Sex Drugs and Natural Selection. Natomiast w sierpniu ukazała się kompilacja No Peace At All - Thrash Ör Die!, na którą złożyły się utwory pochodzące z kaset demo. We wrześniu 2011 roku grupa odbyła trasę koncertową w Polsce poprzedzając występy zespołów Bulldozer oraz Azarath. W trakcie tournée funkcję perkusisty objął Krzysztof "Zaala" Zalewski.

Kategoria: death metal | Wyświetleń: 499 | Dodał: Bies | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
avatar
Formularz logowania

Wyszukiwanie

Kalendarz
«  Lipiec 2014  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Archiwum wpisów

Przyjaciele witryny
  • Załóż darmową stronę
  • Internetowy pulpit
  • Darmowe gry online
  • Szkolenia wideo
  • Wszystkie znaczniki HTML
  • Zestawy przeglądarek

  • Copyright MyCorp © 2024Darmowy kreator stron www - uCoz